BIP


Informacje

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społcznego

Kapitałludzki Europejski Fundusz Społczny Powiat Śiebodziński Lubuska Niebieska Tarcza


Aktywna integracja 2016-2018

PDF Drukuj Email

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

informuje, że trwa nabór do projektu „Aktywna Integracja w Powiecie Świebodzińskim”, który potrwa do końca grudnia 2018 roku. Jego celem jest zaktywizowanie mieszkańców powiatu świebodzińskiego w wieku 15 – 65 lat do podniesienia swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Osoby lub rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, tzn. zagrożone ubóstwem, wykluczeniem społecznym, osoby nieaktywne zawodowo i długotrwale bezrobotne, usamodzielniający się wychowankowie rodzin zastępczych oraz osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na wszechstronne wsparcie i pomoc w znalezieniu zatrudnienia.
Jedną z największych zalet projektu jest dostosowanie do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej z osób biorących w nim udział, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku pracy. Nad realizacją założonych celów, przez cały okres trwania projektu, nad każdym z uczestników będzie czuwał jego opiekun lub pracownik socjalny. Podopieczni będą mogli liczyć na pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru form aktywizacji zgodnie z ich preferencjami i oczekiwaniami.
Udział w projekcie zapewnia szeroki wachlarz kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe, ciekawe warsztaty rozwoju zainteresowań, treningi specjalistyczne, kursy, szkolenia pomoc specjalistów, turnus zdrowotny dla osób z niepełnosprawnością.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin_rekrutacyjny_PCPR_Swiebodzin_2016.doc)Regulamin_rekrutacyjny_PCPR_Swiebodzin_2016.doc[Regulamin]229 Kb
 
Podmiot udostępniający informację Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świebodzinie.
Wpisany przez P. Rowiński środa, 07 czerwca 2017 11:37
Osoba odpowiedzialna za treść: Janik Ludmiła
Data ostatniej zmiany: środa, 07 czerwca 2017 12:34